Drama Dersleri

En İyi Dersleri Sunuyoruz!

Viva Sanat Olarak,

  • Kurslarımızda titiz bir şekilde eğitim vermenin yanı sıra sanatı sevdirmeyi de önemsiyoruz. Biliyoruz ki severek yapılan şeyler insanı geliştirir. Bu gelişim sürecinizde size yol gösterici olmak, ilk adımınız için cesaret vermek, bilgi ve ilginiz için kaynak ve fırsat sağlamak ve nihayetinde mutlu kılmak bizi de mutlu eder.

Viva Sanat’ta çocuk drama eğitimi kapsamı:

Eğitimde dramanın genel ve en belirgin özelliği, bireyin çeşitli grup üyeleriyle birlikte hem kendini hem de bir başkasını gözlemlemesine olanak sunmak ve tamamen uzman bir uygulayıcı eşliğinde kontrollü gelişimini sağlamaktır. 

Giderek araçsallaşan ve her şeye erişimin hızlı ve kolay olduğu bu çağda çocuklar giderek yalnızlaştı. Bu noktada drama çocuğun kendini hiçbir etki altında kalmadan keşfettiği, hangi konuda yeteneğe sahip olduğunu fark ettiği,  becerisine ve kararlarına karşı özgüven kazandığı bir alandır.

Çeşitli yelpazeye sahip grup dersi, çocuğun içsel karşılaştırma yapmasını sağlar ve adaletli rol paylaşımı, görevler dağılımı, çocuğa kendi gelişimi ve becerileri hakkında fikir verir. Herhangi bir uyarıya veya gelişimde zorlanmaya ihtiyaç duymadan kendisi hakkında en önemli dersleri bu saatte öğrenir.

Oyun Atölyemiz neler içeriyor:

  • Giriş ve tanışma🎭,
  • Çocuğun fiziksel gelişimini destekleyen hareket eğitimleri (Temel Dans Koreografileri, temel jimnastik, ısınma),
  • Ruhsal gelişimini ve duygu dünyasına erişimini sağlayan değerler eğitimi ve iletişim,
  • Klasik çocuk masalları ve çocuk oyunlarını canlandırma,
  • Hikaye ve masal kurgulama (bu interaktif bir tekniktir, çocuğun gelişimi oyun içinde sağlanır),
  • Görsel sanatlar,
  • Dinleme ve hitabet, dili kullanma becerisi ve diksiyon.

Tüm katılımcıların ailesi ile doğrudan iletişimde bulunduğumuz bu hassas süreçte çocuğun grup içindeki gelişimi anne babalarla paylaşılarak yakından takibi sağlanır. Onlar öncelikle sizlerin sonra biz öğretmenlerin ve uygulayıcıların en değerli cevheri. Biz biliyoruz ki onlar bizim geleceğimiz. Biz biliyoruz ki sevgi dili varsa gelişim pozitif yöndedir. Onların gelişimini yakından takip etmekten mutluyuz.

Havva Elmas, Drama Eğitmeni

Kaliteli ve Güvenilir Eğitimler
Profesyonel Eğitmenler

Profesyonel bir ekip olarak sanat yolculuğunuzda sizlere eşlik etmekten mutluluk duyarız.

Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah, Bangabandhu Blv. Özçelik İmaj İş Merkezi No:94 Kat:2 Ofis:26, 06810 Çankaya/Ankara
0554 511 90 90
7 Gün 10:00 - 20:00
Sohbete Başla
Merhaba,
kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz?